Dnes je 28.9.

Vzrůstající popularita radiálních traktorových pneu Vredestein

Zveřejněno: 24. 9. 2014

O popularitu radiálních traktorových pneu Vredestein se především zasluhuje dezén Traxion XXL, který byl speciálně vyvinut pro silné traktory s motorem nad 160 HP. Pneu s tímto dezénem mají vysokou nosnost, velmi flexibilní kostru a díky velké styčné ploše dezénu s podložkou také vynikající záběrové schopnosti a rovnoměrné rozložení tlaků na půdu.

Díky flexibilní kostře plášť velmi dobře přenáší kroutící moment motoru i při relativně vysoké rychlosti 65 km/h. Zásluhou těchto vlastností mají pneu s tímto dezénem dlouhou životnost, velkou stabilitu a velký komfort za jízdy.

Pneu s tímto dezénem se vyrábějí v 16 rozměrech od 28' až po 42'. Jako poslední rozměr byl vyvinut plášť rozměru 710/75R38, který může být montován na stejný ráfek jako rozměr 710/70R38.

Výhody a rozměry traktorových pneu Vredestein

Důvod, proč Vredestein vyvinul tento rozměr, je jasný. Plášť má vyšší nosnost, vyšší bočnici, větší objem vzduchu a díky shodnému ráfku není potřeba investice do koupě druhého rozměru ráfku. Samozřejmě že tento rozměr není jediný a ani největší, jaký Vredestein vyrábí. Největším pláštěm z pohledu jeho průměru je 710/75R42 a z pohledu šířky 800/70R38.

Další pláště – Traxion+ , Traxion85 a Traxion Cereal

Dalšími vynikajícími plášti jsou Traxion+ , Traxion85 a Traxion Cereal vyvinuté pro žací stroje ve dvou rozměrech a to 800/65R32 a 800/70R32. Nejširší rozměrovou škálu má dezén Traxion+ vyráběný v profilech 65 a 70 v 30 rozměrech. Samozřejmostí u všech rozměrů je rychlostní kategorie D (65 km/h). Tyto pneu jsou určeny pro všechny druhy moderních traktorů s vysokou přenosovou silou a minimálním tlakem na půdu.

Mands International s.r.o.

Zástupcem Vredesteinu v České Republice je zlínská firma Mands International s.r.o. Společnost s téměř 20letou tradicí působí především v oblasti zemědělských a industriálních pneumatik. Zastupuje v ČR nejenom holandský Vredestein, ale i turecké výrobce Starmaxx a Seha, čínské výrobce EM pneu Techking a výrobce nákladních pneu Double Coin a Jinyu.

Autor: Ing. Martin Sedláček
Foto: www.vredestein.com

Tématické obory

Nové

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 23.9. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek

Je recyklování vyčištěných splaškových vod v závlahách potřebné a žádoucí?

Zveřejněno 19.9. V dnešní době se hodně řeší otázka recyklace odpadních vod. Jde o to zamezit poškozování vodních ekosystémů a zatěžování životního prostředí nežádoucími cizorodými látkami označovanými jako „prioritní polutanty“. Článek přináší přehled současného… jít na článek

Zajímavé exponáty z brněnských veletrhů

Zveřejněno 21.8. Největší veletrh ve střední Evropě vždy přinese pohled na nespočet techniky různých výrobců a značek. Pár zajímavých exponátů si přiblížíme v tomto článku, dalším se podrobněji budeme věnovat v samostatných reportážích v tomto vydání a v… jít na článek