Dnes je 15.8. – svátek slaví Hana

Vyvážečky PALMS – skvělá volba, která vás nezklame

Zveřejněno: 17. 7. 2018

Rodinná firma Palmse Mehaanikakoda (PALMS) v loňském roce (2017) oslavila 25. výročí své existence, během níž si vytvořila silnou pozici v oboru a stala se největším výrobcem lesních vyvážecích vleků a jeřábů v Evropě. V nabídce je široká škála výrobků určených pro různá použití, u nichž je standardem pečlivé zpracování, používání kvalitních materiálů a moderních technologií.

PALMS je největším výrobcem lesních vyvážecích vleků a jeřábů v Evropě

V tomto roce to bude již 10 let, co se firma AGROTECHNIKA Vaněk s.r.o. stala hrdým partnerem firmy PALMS a výhradním dovozcem lesních vyvážecích vleků a jeřábů do České a Slovenské republiky. Máme za sebou dodání mnoha stovek strojů v různých specifikacích sestavených dle přání a potřeb klientů a spokojení zákazníci se vrací pro nové.

Počínaje rokem 2017 všechny výrobky PALMS před práškovým lakováním prochází procesem ochrany proti korozi – kataforézou. Kvalitní povrchová úprava zabraňuje rezivění a poskytuje výrobku vyšší prodejní hodnotu. PALMS je první výrobce vyvážecích vleků a lesních jeřábů v severní Evropě, který používá vysoce kvalitní povrchové nátěry.

Mimo jiné je PALMS prvním zpracovatelem kovů v regionu, jehož zařízení nese uznávané označení SSAB „My Inner StrenxTM”. Strenx (tm) – certifikát zaručuje vysoce kvalitní zpracování kovů, stejně jako použití kvalitní kontrolované oceli. Tato zajišťuje, při vyšší pružnosti a zachování stejné pevnosti, možnost snížení hmotnosti o 20, 30, nebo dokonce 40 %.

Hydropohony

Vyvážecí vleky vybavujeme také hydropohony Sampo, které:

  • nejsou omezeny úrovní rychlosti ve vypnutém stavu,
  • jsou dlouhodobě spolehlivé s vysokou účinností,
  • ovládání a nastavení rychlosti pohonů je řešeno elektricky, proporcionálním hydraulickým rozvaděčem.

Pohony jsou bezporuchové a při správném zapojení i velmi účinné. Regulace pohonu je zajištěna proporcionálním rozvaděčem DANFOS (plynulá regulace rychlosti). Obsluha v traktoru má pouze panel s joystickem.

Naši zákazníci běžně používají pohony k pohybu na skládkách a v porostech bez řazení rychlosti traktoru, což umožňuje významnou úsporu času.

Doporučujeme oproti trakčním válečkům, které mají několik vážných nedostatků, jako poškození pneumatik, možnost poškození od nakládaných klád a nebo postupné snižování jejich účinnosti v souvislosti s ubýváním vzorku pneumatik.

Krmné vozy Metal-Fach

Společnost AGROTECHNIKA Vaněk s.r.o. se mimo jiné zabývá také prodejem krmných vozů Metal-Fach, které se vyznačují silnou konstrukcí a zároveň snadnou obsluhou. Nabízíme varianty jedno- a dvoušnekové, s objemem 5–20 m3.

Vydali jsme se navštívit jednoho z našich zákazníků, pana Ing. Vojtěcha Vondru z Křepin, abychom zjistili, jak je spokojený se zakoupeným krmným vozem o objemu 8 m3 s dvourychlostní převodovkou.

Pan Vondra měl možnost porovnat dva typy těchto vozů – 6 a 8 m3, oba s dvourychlostní převodovkou. Pro své stádo čítající 40 černostrakatých dojnic se nakonec rozhodl pro variantu větší, a to z následujících důvodů:

  • širší kola zajišťující lepší stabilitu, především na nezpevněných plochách,
  • kapacitně lépe vyhovuje potřebám čtyřicetihlavého stáda (pokud bylo krmivo vlhčí a bylo třeba domíchat slámu, vůz 6 m3 objemově nestačil).

Předběžný odhad zvýšení dojivosti jedné dojnice je cca o 500 až 600 l za laktační období. Vzhledem k tomu, že krmný vůz začali používat v polovině tohoto období, celkové vyhodnocení bude možné provést na základě měřených výsledků až po jeho skončení. Ale už teď je možné říci, že se zvýšila užitkovost. Zvýšil se obsah tuku a bílkovin v nadojeném mléce, v souvislosti s tím je také vyšší výkupní cena za 1 l kvalitnějšího mléka. Krmivo podávané krmným vozem je totiž velmi dobře promíchané, krávy nemají možnost separovat jednotlivé složky a dostávají tak vyváženou krmnou dávku.

Pan Vondra je tedy s prozatímními výsledky spokojen a hodnotí zakoupení krmného vozu Metal-Fach jako velmi dobrou investici.

Na závěr naší návštěvy jsme si koupili výborné domácí sýry a vydali se na cestu domů.

Autor: Jana Čivrná
Foto: Archiv firmy AGROTECHNIKA Vaněk

Tématické tagy

Nové

Lisování bez zastavení. Revoluční lis FastBale se předvedl na Rakovnicku

Zveřejněno 3.8. Ještě blíže k zemědělcům, tak by se dal označit záměr společnosti Kverneland Group Czech, která si přichystala spolu s oblastními partnery regionální polní dny pod souhrnným názvem Kverneland Naživo! Stacionárně vystavenou techniku si návštěvník… jít na článek

Traktory CARRARO na veletrhu TECHAGRO 2018

Zveřejněno 1.8. Autorizovaný zástupce italské společnosti Carraro v České republice a na Slovensku, společnost B.Z.Agency s.r.o., poprvé vystavil na veletrhu Techagro 2018, mimo ostatní výrobky, také speciální traktory do vinic a sadů. Traktory byly v ČR… jít na článek

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 30.7. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek