Dnes je 15.8. – svátek slaví Hana

Úvěr, který vám ušetří čas i peníze

Zveřejněno: 13. 6. 2018

SG Equipment Finance (SGEF) má na svém kontě celkem více než 4000 zemědělských strojů, které financoval během svého působení v ČR. Agroúvěr Prémium ho zařadil mezi nejvýznamnější finanční partnery českých zemědělců, jejichž podnikání každoročně podpoří přibližně jednou miliardou korun.

Protože u většiny nakupovaných strojů lze požádat o podporu z fondu PGRLF, případně PRV či MŽP, je vhodnou variantou financování úvěr (ilustrační foto: smereka, Shutterstock)

Prémie ve výši 3 % úvěru, kombinace s dotačními programy PGRLF a PRV, minimální úrokové zatížení a výhodné pojištění, akční nabídky ve spolupráci s prodejci a výrobci, to vše stojí za oblibou našeho Agroúvěru,” vysvětluje Hynek Konečný, Industry & Vendor Manager SGEF a odpovídá na několik souvisejících otázek:

Dnešní zemědělská výroba je úzce spjata s moderním a funkčním strojovým parkem, který se musí pravidelně obnovovat. Jak lze financovat jeho pořízení?

Výkonná a spolehlivá technika dnes vyžaduje milionové investice, které se neobejdou bez cizích zdrojů. Protože u většiny nakupovaných strojů lze požádat o podporu z fondu PGRLF, případně PRV či MŽP, je vhodnou variantou úvěr. Naším nejžádanějším produktem v zemědělství je Agroúvěr Prémium. Klienti s ním získají nejen dotace, ale také finanční prémii, nejnižší povinné úroky a zvýhodněné pojištění. Garantujeme také rychlý a jednoduchý schvalovací proces a širokou možnost využití úvěru. Pokud klient nevyužívá žádné dotace, nabídneme mu v závislosti na jeho možnostech a preferencích leasing či splátkový prodej.

O jaké financování mají zemědělci největší zájem?

V případě financování s využitím dotační podpory je to výhradně na účelový úvěr. Vyplývá to z podmínek institucí, které dotace poskytují. Konkrétně z té, podle níž se příjemce dotace musí stát zároveň vlastníkem předmětu financování. U leasingových produktů je totiž vlastníkem financovaného předmětu leasingová společnost. V případě SGEF tvoří podíl úvěrových produktů v segmentu zemědělství téměř 90 %.

Zajišťujete vedle financování nákupu techniky i další služby, například pojištění?

Zemědělství je z pohledu pojištění hodně specifickou oblastí, proto při financování mobilních strojů nabízíme farmářům all risk pojištění, které myslí na běžné i méně obvyklé případy. Sjednat pojištění naším prostřednictvím je přitom výrazně jednodušší a výhodnější než individuálně. Spolupracujeme s nejlepšími makléři, díky čemuž nabízíme klientům větší rozsah pojištěných rizik za velmi příznivé pojistné, které zůstává neměnné po celou dobu financování. Další výhodu spojení pojištění s leasingem či úvěrem představuje výrazné omezení administrativy.

Jste také partnery řady dodavatelských firem. Co v této oblasti nabízíte?

Spolupracujeme s prodejci všech předních značek na trhu. V jejich obchodu jim pomáháme tím, že svým klientům mohou nabídnout výhodné a rychlé financování. Společně také přinášíme různé akční nabídky, které pořízení techniky ještě více zvýhodňují. Může to být například pojištění ve variantě „all-risk” zdarma nebo financování se sníženými nebo nulovými úroky i bez dotací. Klientům také pomáháme zapojit se do dotačních programů PRV a MŽP, přičemž náklady na zpracování žádostí hradíme my.

Autor: SG Equipment Finance Czech Republic
Foto: SG Equipment Finance Czech Republic

Tématické tagy

Tématické obory

Nové

Lisování bez zastavení. Revoluční lis FastBale se předvedl na Rakovnicku

Zveřejněno 3.8. Ještě blíže k zemědělcům, tak by se dal označit záměr společnosti Kverneland Group Czech, která si přichystala spolu s oblastními partnery regionální polní dny pod souhrnným názvem Kverneland Naživo! Stacionárně vystavenou techniku si návštěvník… jít na článek

Traktory CARRARO na veletrhu TECHAGRO 2018

Zveřejněno 1.8. Autorizovaný zástupce italské společnosti Carraro v České republice a na Slovensku, společnost B.Z.Agency s.r.o., poprvé vystavil na veletrhu Techagro 2018, mimo ostatní výrobky, také speciální traktory do vinic a sadů. Traktory byly v ČR… jít na článek

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 30.7. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek