Dnes je 25.4. – svátek slaví Marek

Traktory CARRARO na veletrhu TECHAGRO 2018

Zveřejněno: 1. 8. 2018

Autorizovaný zástupce italské společnosti Carraro v České republice a na Slovensku, společnost B.Z.Agency s.r.o., poprvé vystavil na veletrhu Techagro 2018, mimo ostatní výrobky, také speciální traktory do vinic a sadů. Traktory byly v ČR homologovány koncem r. 2017 již podle nových emisních směrnic EU V současné době probíhají marketingové akce s cílem představit tyto traktory odborné veřejnosti.

Expozice CARRARO na veletrhu TECHAGRO 2018

Ve dnech konání veletrhu Techagro podpořila dovozce svou účastí na veletrhu také delegace z výrobního závodu v čele s víceprezidentem společnosti panem Tomasem Carraro. Využili jsme této příležitosti a při návštěvě stánku dovozce jsme s panem Carrarem hovořili o jeho pocitech z veletrhu, ale také o samotné společnosti a jejich současných a budoucích podnikatelských plánech. Zde jsou nejzajímavější postřehy z uskutečněného rozhovoru.

Pane Carraro, na veletrhu Techagro jste poprvé. Proč jste se na něj vypravil a jak se Vám líbí?

V České republice jsem opakovaně a mimo návštěvy našeho zástupce jsem rovněž navštívil OEM partnera společnost Zetor a.s., se kterým také dlouhodobě spolupracujeme.

Veletrh Techagro jsem ale navštívil poprvé a to zejména proto, abych svou účastí podpořil prodej našich traktorů místním zastoupením. Věřím, že v tom budeme i přes velkou konkurenci úspěšní. Veletrh jsem si osobně prošel a jsem velmi překvapen jak je veliký, kolik je tu vystavovatelů a návštěvníků.

Jste úspěšnou společností za kterou stojí dlouhá historie. Můžete k tomu něco říci i pro naše čtenáře?

Naše firma má opravdu dlouhou historii. Založil ji můj děda Giovanni Carraro, který v r. 1932 vyrobil první secí stroj. Po druhé světové válce následoval první traktor. Velkého rozvoje dosáhla firma zejména se zahájením výroby předních hnaných náprav a dalších komponentů s diferenciálními převody. Já patřím se svým bratrem do třetí generace rodiny Carraro. V současné době tvoří naši společnost 13 výrobních podniků, které jsou situovány po celém světě (Čína, Indie, Itálie, Brazílie, Argentina). V těchto závodech zaměstnáváme více než 3 000 lidí.

Jak se vyvíjel loňský rok ve Vaší společnosti?

Loňský rok byl pro naši společnost velmi dobrým rokem. Po delším období to byla velmi příjemná změna. Zaznamenali jsme rekordní obraty ve všech segmentech výroby jak u traktorů, tak ve výrobě hnaných náprav, převodovek i podvozkových kompletů. Rovněž se zvýšil objem prodaných náhradních dílů, což je výborným výsledkem pro celý náš závod poprodejních služeb a jeho distribuční sítě.

Jaké máte plány pro r. 2018?

Tento rok je pro nás velkou výzvou. Prodeji komponentů a náhradních dílů se daří velmi dobře. Prodej traktorů bude do budoucnosti složitější kvůli přísným emisním nařízením. Pro země EU vyvíjíme nové modely traktorů a představíme je i v hybridním provedení. Příští rok chystáme traktory s elektrickým pohonem.

Děkuji za rozhovor a společnosti Carraro přeji mnoho úspěšných let.

O společnosti B.Z.Agency

Firma B.Z.Agency s.r.o. byla založena v roce 1998. Nejprve společnost prováděla na objednávku marketingové výzkumy v oblasti strojírenského zemědělství, později se klíčovou činností stala prodejní a servisní činnost výrobků společnosti Carraro. Společnost nabízí z vlastního skladu a prostřednictvím dodavatelské sítě smluvních partnerů více než 50 000 položek náhradních dílů, a to ve velmi krátkých dodacích lhůtách.

Více o firmě B.Z.Agency naleznete na stránkách www.bzagency.cz.

Autor: Zdeněk Protiva, H. Hejhálková
Foto: J. Zapářka, H. Hejhálková

Tématické tagy

Nové

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 23.9. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek

Je recyklování vyčištěných splaškových vod v závlahách potřebné a žádoucí?

Zveřejněno 19.9. V dnešní době se hodně řeší otázka recyklace odpadních vod. Jde o to zamezit poškozování vodních ekosystémů a zatěžování životního prostředí nežádoucími cizorodými látkami označovanými jako „prioritní polutanty“. Článek přináší přehled současného… jít na článek

Zajímavé exponáty z brněnských veletrhů

Zveřejněno 21.8. Největší veletrh ve střední Evropě vždy přinese pohled na nespočet techniky různých výrobců a značek. Pár zajímavých exponátů si přiblížíme v tomto článku, dalším se podrobněji budeme věnovat v samostatných reportážích v tomto vydání a v… jít na článek