Dnes je 15.8. – svátek slaví Hana

Tepelné a vodotěsné izolace zemědělských staveb pur pěnou

Zveřejněno: 15. 7. 2018

Přemýšlíte, jak ušetřit za vytápění či chlazení Vaší stáje, skladu nebo dílny a potřebujete kvalitně zateplit? Máte zde problémy s vodotěsností či kondenzací? Tyto problémy a ještě více Vám zvládne vyřešit firma PUR-IZOLACE s.r.o. se sídlem v Litoměřicích (na trhu působí od roku 1991, její počátky dokonce sahají do roku 1988, do firmy OSEVA Litoměřice, a stojí za ní tisíce spokojených zákazníků a referencí).

Velkým přínosem pur izolace je vedle dokonalé vodotěsnosti střechy také snížení ztrát tepla v zimě a snížení teplot v horkých letních měsících

Princip izolace pur pěnou

Princip izolace spočívá v nástřiku směsi na libovolný stávající suchý podklad – plech, zdivo, dřevo atd. Směs po dopadu na podklad okamžitě nabývá na objemu a tuhne. Vytváří se tak bezespará vrstva pevné pěny, která je tepelně izolační (2× lepší než polystyren), dokonale přilne k podkladu, a je nenasákavá.

Takto izolované povrchy jsou omyvatelné i desinfekčními prostředky. Izolace zamezuje problémům kondenzace a infiltrace studeného vzduchu – zatěsní všechny spáry. Výrazné šetření financí vzniká díky této izolaci v úsporách tepelné energie na vytápění nebo elektrické energie na chlazení. V živočišné výrobě se tepelné izolace projevují nižší spotřebou krmných dávek a rychlejším přírůstkem hmotnosti.

Objekty je možné izolovat nejen z vnitřní, ale i z vnější strany, což je výhodnější. PUR IZOLACE® vedle tepelné izolace tvoří i vodotěsnou izolaci – využití je v oblasti střech (aplikace na původní asfalt, plech, eternit, laminát apod.). Pro použití z venkovní strany se povrch pěny opatřuje speciálním nátěrem. Systémem PUR IZOLACE® tak byly rekonstruovány desetitisíce m2 stájí pro chov vepřů, drůbeže, kdy prakticky nepochůzné a netěsné, staré a zvětralé střechy z hliníkového nebo pozinkovaného plechu nebo z vlnitého eternitu získaly zpět svoji vodotěsnou funkci a navíc byly tepelně izolovány. Řada uživatelů oceňuje přínos tohoto řešení nejen v zimě, ale především v horkých letních dnech, kdy vysoké venkovní teploty jsou tímto způsobem ve chlévech výrazně sníženy.

Použití stříkané pur izolace se v zemědělství osvědčilo pro izolace střech stájí, skladů, dílen apod.

 • Opravy střech stájí živočišné výroby (chov drůbeže, králíků, vepřů, skotu apod.). Velkým přínosem je vedle dokonalé vodotěsnosti střechy snížení ztrát tepla v zimě a obzvláště snížení teplot ve stájích v horkých letních měsících.
 • Opravy střech skladů rostlinné výroby. Velkým přínosem je vedle dokonalé vodotěsnosti odstranění kondenzace do skladovaných produktů. Výrazné omezení namrznutí, klíčení nebo hniloby.

Použití je vhodné na:

 • stávající klasické asfaltové krytiny (na betonovém nebo dřevěném podkladě),
 • stávající vlnitý nebo trapézový plech (pozinkovaný nebo hliníkový),
 • stávající falcovaný plech (pozinkovaný, titanzinek, měď),
 • stávající vlnitý eternit a laminát,
 • nebo jakkoliv komplikovaně tvarované povrchy střech, např. z betonu, OSB desek.

Izolační vrstva má velmi nízkou hmotnost – při 30 mm tloušťky činí pouze cca 2,5 kg/m2, což je velmi pozitivní z hlediska nízkého statického zatížení střešní konstrukce. U křehkých nebo nepevných krytin dochází k výraznému zpevnění. Nepochůzné krytiny se změní na pochůzné, např. eternit. Nedochází k omezení provozu ve stáji.

Dále se použití stříkané pur izolace v zemědělství osvědčilo pro izolace stropů a vnitřních stěn:

 • dodatečné zateplení stájí živočišné výroby,
 • vedle dokonalé tepelné izolace možnost sanitace izolovaných ploch vodou,
 • dodatečné zateplení skladů rostlinné výroby (obilí, ovoce, zelenina apod.),
 • dokonalá tepelná izolace, odstranění kondenzace do skladovaných produktů,
 • výrazné omezení namrznutí, klíčení nebo hniloby. Izolace skladů s řízenou.

Další možnosti použití

Izolační systém PUR IZOLACE® je také v oblasti zemědělství používán na tepelné izolace skladovacích sil a tanků, fermentorů, jak pro střechy tak i stěny.

Na základě posouzení je možné použití i v řadě dalších případů. Samozřejmostí je prohlídka a návrh řešení u zákazníka zdarma.

Autor: Petr Korčák
Foto: Archiv firmy PUR ZOLACE

Tématické tagy

Nové

Lisování bez zastavení. Revoluční lis FastBale se předvedl na Rakovnicku

Zveřejněno 3.8. Ještě blíže k zemědělcům, tak by se dal označit záměr společnosti Kverneland Group Czech, která si přichystala spolu s oblastními partnery regionální polní dny pod souhrnným názvem Kverneland Naživo! Stacionárně vystavenou techniku si návštěvník… jít na článek

Traktory CARRARO na veletrhu TECHAGRO 2018

Zveřejněno 1.8. Autorizovaný zástupce italské společnosti Carraro v České republice a na Slovensku, společnost B.Z.Agency s.r.o., poprvé vystavil na veletrhu Techagro 2018, mimo ostatní výrobky, také speciální traktory do vinic a sadů. Traktory byly v ČR… jít na článek

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 30.7. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek