Dnes je 19.4. – svátek slaví Rostislav

Spolehlivý pomocník pro snadnou manipulaci s nákladem pro zemědělce

Zveřejněno: 6. 6. 2015

Zemědělský podnik Krásná nad Vltavou a.s. vlastní vysokozdvižný vozík značky UTILEV. Hlavní mechanizátor podniku pan Dolejš ho zakoupil ve firmě YALE CZ a nemůže si ho vynachválit. Nejdůležitější přednosti vozíku jsou spolehlivost a cenová dostupnost.

Při hledání optimálního řešení pro náš provoz jsme hledali vysokozdvižný vozík, který bude disponovat námi požadovanou užitnou hodnotou a současně bude k mání za rozumnou pořizovací cenu. Již samotné zkušební jízdy ukázaly, že vysokozdvižný vozík značky UTILEV zcela naplňoval naše očekávání. Jeho následné zakoupení pouze potvrdilo, jakým ideálním řešením pro nás je” říká hlavní mechanizátor pan Jiří Dolejš ze společnosti ZD Krásná Hora nad Vltavou a.s., která před rokem zakoupila vysokozdvižný vozík UTILEV a stále si ho nemůže vynachválit.

Nižší náklady na vozík

ZD Krásná Hora nad Vltavou a.s. patří k významným zemědělským podnikům v České republice s vysokým podílem živočišné a rostlinné výroby. Celková výměra podnikem obhospodařované půdy činí 5 500 hektarů, přičemž necelou třetinu této plochy tvoří trvalé travnaté porosty. Zemědělský podnik má ustájeno kolem 4 000 kusů skotu, přičemž necelou polovinu tvoří dojnice holštýnského i červenostrakatého plemene.

Kromě standardní zemědělské produkce se podnik současně zaměřuje i na výrobu bioplynu a granulovaných krmných směsí a extrudovaných surovin. A byla to právě granulační a extrudační linka pro výrobu krmiv, odkud tato potřeba na pořízení vysokozdvižného vozíku vzešla. Stáří vozového parku manipulační techniky podniku se odráželo v již nevyhovujícím technickém stavu vozíků a s tím pochopitelně souvisel i klíčový faktor pro zvažování pořízení nového vysokozdvižného vozíku pro nasazení do uvedeného provozu. Tímto faktorem byly nesporně provozní a servisní náklady spojené s vozíkem, který by byl provozován na zmiňovaných linkách. „To byl důvod, proč vedoucí podnik dospěl k rozhodnutí zakoupit nový vysokozdvižný vozík."

Vozík šitý na míru

V požadavcích kladených na poptávaný vysokozdvižný vozík měl podnik celkem jasno již od samého začátku. Hledal spolehlivý, cenově dostupný vozík se snadným ovládáním pro jeho obsluhu. Současně požadoval jednoduchou údržbu a od dodavatele tohoto vozíku očekával poskytování kvalitních servisních služeb spolu s lokální dostupností takového servisu. Po technické stránce předpokládal podnik vysokozdvižný vozík „podobný” vozíkům jeho vozového parku, tj. jednoduché a především pak mechanické řešení vozíku bez složitější elektroniky a diagnostických funkcí.

Přesně takto formulované požadavky nejvíce splňovala společnost YALE CZ s.r.o. s nabízeným vysokozdvižným vozíkem značky UTILEV. Jednoduché řešení vozíku, přijatelná cena, silné servisní zázemí a dlouholeté zkušenosti firmy z oboru. To vše stálo za rozhodnutím o výběru právě vysokozdvižného vozíku UTILEV. Ten byl navíc na přání zákazníka pro jeho účely dodán společně s požadovanou nadstandardní výbavou. Jednalo se mj. o zdvojenou přední nápravu s rozšířenými blatníky, celokovovou kabinu a především potom o dvě přídavná zařízení – rotátor a nakládací lžíci. Využití těchto dvou zařízení má totiž v provozu podniku zásadní význam pro veškeré manipulační aktivity a jejich vzájemná výměna se na vozíku realizuje až 4× denně. Rotátor slouží především pro vyklápění beden s různými zemědělskými komoditami, zatímco nakládací lžíce nachází své uplatnění při nakládání a skládání obilí, řepky, kukuřice či průmyslových hnojiv.

Dělník za rozumnou cenu

Zemědělský podnik Krásná Hora a.s. se pro vysokozdvižný vozík značky UTILEV rozhodl až po jeho otestování ve vlastním provozu. Samotné zkušební jízdy však byly dostatečným a přesvědčivým důkazem, že právě vozík od firmy YALE CZ je tím nejvhodnějším řešením. Po roce provozování vysokozdvižného vozíku má však pan Dolejš jasno: „Je to takový poctivý dělník za přijatelnou cenu” říká a jedním dechem dodává, že by vozík vřele doporučil všem zájemcům o manipulační techniku do podobného provozu. „Pokud by byl někdo s obdobnými podmínkami provozu jako je ten náš, vysokozdvižný vozík značky UTILEV by pro něj byla určitě ideální volba” zakončuje pan Dolejš.

Autor: Ing. Pavel Musil
Foto: Mgr. Lenka Houdková

Nové

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 23.9. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek

Je recyklování vyčištěných splaškových vod v závlahách potřebné a žádoucí?

Zveřejněno 19.9. V dnešní době se hodně řeší otázka recyklace odpadních vod. Jde o to zamezit poškozování vodních ekosystémů a zatěžování životního prostředí nežádoucími cizorodými látkami označovanými jako „prioritní polutanty“. Článek přináší přehled současného… jít na článek

Zajímavé exponáty z brněnských veletrhů

Zveřejněno 21.8. Největší veletrh ve střední Evropě vždy přinese pohled na nespočet techniky různých výrobců a značek. Pár zajímavých exponátů si přiblížíme v tomto článku, dalším se podrobněji budeme věnovat v samostatných reportážích v tomto vydání a v… jít na článek