Dnes je 16.7. – svátek slaví Luboš

Představení teleskopických manipulátorů MANITOU NewAg

Zveřejněno: 15. 6. 2018

Modelová řada teleskopických manipulátorů MANITOU NewAg – stroje pro nové zemědělství – vychází ze zkušeností předchozí úspěšné řady strojů MANITOU a doplňuje ji o mnoho inovativních prvků. Hlavním cílem konstruktérů bylo mimo jiné zvýšení komfortu a ergonomie. Dále pak rozšíření nabízeného portfolia tak, aby si každý zákazník mohl vybrat stroj odpovídající jeho potřebám. Došlo k rozšíření nabídky výkonů, dosahů a typu pojezdu.

Manipulátor MLT 737 je poháněn motorem o výkonu 130 koní a pístovým čerpadlem s maximálním průtokem 150 l/min.

Teleskopické manipulátory NewAg jsou nabízeny ve výškovém dosahu od 6 do 9 m a s nosností od 3 do 4,1 tuny. Jedná se o univerzální teleskopické nakladače vyplňující nabídku mezi super kompaktními a těžkými stroji. Zachována zůstala logika číslování strojů. Z tříčíselného označení modelu tak první číslice uvádí dosah teleskopického manipulátoru v metrech a zbylé dvě jeho maximální nosnost v metrických centech, lidově „metrácích”.

Tři verze a jejich parametry

Nejmenší model MLT 630 je nabízen ve třech verzích. První dvě verze mají stejné rozměry, tzn. šířka 2,13 m a výška 2,37 m. Liší se však typem pojezdu. Zákazník si může vybrat buď hydrodynamický, nebo hydrostatický pojezd. Třetí verze je kompaktní provedení o rozměrech 2,06 m šířka a 2,12 m výška s hydrostatickým pojezdem. Výkon motoru 101 koní a maximální průtok hydrauliky 104 l/min je u všech verzí stejný. MLT 730 je strojem, který může být také ve dvou verzích. Základní je, podobně jako předchozí model, 2,13 m široká a 2,37 m vysoká. Kompaktní verze je 2,06 m široká a 2,14 m vysoká. Výkon motoru je o něco vyšší 116 koňských sil.

Další modely

Ostatní modely jsou již rozměrově obdobné, tzn. šířka 2,39 m a výška 2,38 m, délka se u jednotlivých modelů liší. Z pohledu výkonu motoru následuje model MLT 733, který má 101 koní a hydrodynamický pojezd s mechanickou 4stupňovou převodovkou. Pohonem hydraulické soustavy je pístové čerpadlo s maximálním průtokem 150 l/min. Výkonnější verze MLT 635 a 737 je poháněna motorem o výkonu 130 koní a pístovým čerpadlem s maximálním průtokem 150 l/min. Pojezd obou strojů zabezpečuje 6stupňová převodovka plně řazená pod zatížením s možností automatického řazení 4. až 6. rychlostního stupně.

Novinka

Úplnou novinkou je pohon s variabilní převodovkou V+ od nadnárodního výrobce ZF. Variabilní pohon je nabízen v modelech MLT 635, MLT 741 a MLT 940. Moderní převodovka nabízí obdobné výhody jako variabilní převodovka v traktorech. Obsluha může měnit rychlost stroje nezávisle na otáčkách motoru, tento systém rozšiřuje možnosti využití teleskopických manipulátorů MANITOU. Modely V+ jsou osazeny motory s výkonem 136 koní a hydrauliku pohání pístové čerpadlo s maximálním průtokem 170 l/min.

Nekonečně mnoho výhod

Ačkoli jsou mezi modely rozdíly v rozměrech, výkonech motorů a různých typů čerpadel, spojuje je podobný design – komfortní kabina se sníženou hladinou hluku, ergonomické uspořádání ovládacích prvků v integrované loketní opěrce. Patentovaná mříž předního okna zajišťující dokonalý výhled z kabiny, easy step – vykrojení vstupního prahu do kabiny usnadňující nastupování a vystupování. Množství výbavy na přání jako inteligentní a regenerativní hydraulika, odpružení ramene a spousta dalších výhod spojena s používáním strojů MANITOU.

Autor: Ing. Vít Uhlíř
Foto: MOREAU AGRI, Manitou BF

Tématické obory

Nové

Bioplynové stanice a využití odpadního tepla

Zveřejněno 16.7. Využití bioplynu zažilo v posledních letech velký rozvoj. Není divu, jedná se o komoditu s velkými možnostmi využití a potenciálem do budoucna. Je proto třeba mu věnovat nemalou pozornost. Přehled o historii bioplynu, bioplynových stanic, o… jít na článek

Tepelné a vodotěsné izolace zemědělských staveb pur pěnou

Zveřejněno 15.7. Přemýšlíte, jak ušetřit za vytápění či chlazení Vaší stáje, skladu nebo dílny a potřebujete kvalitně zateplit? Máte zde problémy s vodotěsností či kondenzací? Tyto problémy a ještě více Vám zvládne vyřešit firma PUR-IZOLACE s.r.o. se sídlem v… jít na článek

Rostlinolékařský portál: Aktuální výskyty v okrese novinkou pro rok 2018

Zveřejněno 14.7. Rostlinolékařský portál zpřístupňuje uživatelům informace týkající se složitých otázek systému hospodaření. Přináší informace umožňující šetrnější používání přípravků na ochranu rostlin, včetně využití jejich přirozenějších alternativ. Novinkou… jít na článek