Dnes je 19.4. – svátek slaví Rostislav

Iseki jako hlavní traktorová sekačkav Přelouči

Zveřejněno: 15. 12. 2017

Technické služby města Přelouče jsou dlouholetými uživateli traktorových sekaček japonského výrobce Iseki. Poslední dva pořízené stroje pracují v podniku od roku 2013. Nejnovějším strojem ve flotile je sekačka Iseki typu SXG 323. Stroj dodala společnost KEŘKA s.r.o. zabývající se prodejem komunální techniky. Výhradním dovozcem strojů Iseki do České republiky je společnost EUROGREEN CZ s.r.o.

Sekačku Iseki SXG323 lze volitelně vybavit výškovým vyprazdňováním až do výšky 197 cm

Maximální vytíženost

Technické služby se starají celkem o 28 hektarů zelených ploch a rok od roku tento počet narůstá z důvodu stavění nových lokalit. Údržba zeleně probíhá ve městě, v městských částech a v průmyslových lokalitách. Kapacita technických služeb je kompletně využita pro město. Veškeré zelené plochy se sekají se sběrem, tudíž jsou sekačky vybaveny vyklápěcím zásobníkem, který se postará o vyklopení materiálu do přistavěných kontejnerů. Pro celkové ošetření ploch v adekvátním času musí být využívána profesionální technika. Proto technické služby vložily důvěru japonské značce Iseki. V Přelouči od letošního roku pracují celkově čtyři traktorové sekačky, které doplňuje šest křovinořezů, mající na starosti dosekávání hůře přístupných ploch.

Všestranné využití

Nejnovějším přírůstkem je zmiňovaný model SXG323. Jedná se o dieselovou traktorovou sekačku o výkonu 22 koňských sil, osazenou plynulou hydrostatickou převodovkou nabízející rychlost 15 km/h. Přeloučský model má navíc schválení pro jízdu po pozemní komunikaci, takže k pozemkům může jezdit po vlastní ose. Některé městské části jsou samozřejmě vzdálenější, takže techniku podnik dopravuje na podvalníku, což je daleko ekonomičtější. I když lze stroj využít i víceúčelově, to znamená například nejen pro sečení trávy, ale také pro zimní údržbu chodníků, v Přelouči traktory používají výhradně k sečení trávy.

Výkon pracovní hydrauliky 15 l/min, silný motor, lité nápravy a uzávěrka diferenciálu dovolují využívat další příslušenství k sekačce a tím ji využít všestranně během celého roku, nejen při sezóně sečení. Model SXG323 má ve výbavě mezinápravovou žací lištu o šířce 1,22 metrů, sběrací koš má pak objem 600 litrů. Traktor lze volitelně vybavit výškovým vyprazdňováním až do výšky 1,97 metru. Tuto možnost v Přelouči hojně využívají. Traktory Iseki mají celý pohon od motoru jištěný kardanovou hřídelí, to znamená, že tam nedochází k opotřebování řemenů a tím pádem výměně jinak těchto drahých dílů. Traktory Iseki se v Přelouči osvědčily s minimální poruchovostí, se stroji nejsou žádné problémy, jen je potřeba základní údržby. Obsluhy strojů si rovněž pochvalují snadné ovládání.

Stroje s dlouholetou tradicí

Vlastní modely traktorů Iseki určených pro evropský trh spatřily světlo světa koncem 60. let minulého století. V současné době nalezneme v produktovém portfoliu japonské značky Iseki ucelený systém strojů a nářadí pro komunální a zemědělskou sféru. Mezi vyráběné stroje patří univerzální nosiče, originální pracovní příslušenství, traktorové sekačky, a kompaktní traktory.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Věra Hejhálková

Tématické tagy

Nové

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 23.9. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek

Je recyklování vyčištěných splaškových vod v závlahách potřebné a žádoucí?

Zveřejněno 19.9. V dnešní době se hodně řeší otázka recyklace odpadních vod. Jde o to zamezit poškozování vodních ekosystémů a zatěžování životního prostředí nežádoucími cizorodými látkami označovanými jako „prioritní polutanty“. Článek přináší přehled současného… jít na článek

Zajímavé exponáty z brněnských veletrhů

Zveřejněno 21.8. Největší veletrh ve střední Evropě vždy přinese pohled na nespočet techniky různých výrobců a značek. Pár zajímavých exponátů si přiblížíme v tomto článku, dalším se podrobněji budeme věnovat v samostatných reportážích v tomto vydání a v… jít na článek