Dnes je 22.6. – svátek slaví Pavla

Continental: Zemědělské pneumatiky nabité inovacemi

Zveřejněno: 5. 1. 2018

Continental, který je mimo jiné i dodavatelem komponentů a systémů pro zemědělské prvovýrobce, už začátkem minulého roku avizoval zahájení výroby zemědělských plášťů. Řada produktů pro zemědělce pod značkou Continental – jako například traktorové gumové pásy, pásové dopravníky, převodovky, senzory nebo systémy pro řízení výfukových plynů - bude rozšířená o další sortiment – pneumatiky. Continental zemědělcům nabídne komplexní řešení pro vyšší výkonnost - při zachování šetrnosti k životnímu prostředí a udržitelnosti zdrojů.

(foto Shutterstock)

Continental navazuje na tradici výroby zemědělských plášťů, které vyráběl až do roku 2004. Výroba nových zemědělských produktů je v jednom z koncernových výrobních závodů v portugalském městě Lousado. Investice do nové výrobní haly ve výši více než 1,3 mld. Kč ve spojení s motivovaným a zkušeným výrobním týmem dává jasný signál, že produkty Continental jsou produktem plné inovací. Přímo v novém výrobním závodě vzniklo speciální zkušební a vývojové centrum pro inovace výhradně zemědělských plášťů – s důrazem na maximální výkonnost výrobků.

Jako první vstupují na náš trh dezény s označením Tractor85 a Tractor70. Už z názvu je patrné, že jde o zástupce 85 a 70profilové řady. Konstrukéři si velmi dobře uvědomují aktuální trendy v zemědělství, kterými jsou zejména rostoucí rychlost a váha strojů a také neustále se zvyšující výkon.

Tomu se podřizuje i konstrukce plášťů Continental. Charakteristickým znakem obou zcela nových dezénů je inovovaná patka a nová technologie kostry pláště. Materiálová skladba patky je specifická větším množstvím použitého materiálu – pro lepší dosednutí patky a její fixaci na ráfek jsou použity zcela nové materiály. Pro kostru pláště jsou použita nová nylonová vlákna s vyšším počtem spirál. Proti klasické textilní konstrukci je tak kostra lépe připravena snášet každodenní realitu, kdy i při extrémním nárazu na cizí předmět lépe absorbuje energii nárazu.

Dezén Tractor85 nastavuje nové standardy u 85profilových plášťů. Je to univerzální dezén pro široké spektrum využití – od polních prací po jízdu po silnici. Mimo jiné je velmi šetrný k travnatému podloží – díky vnitřnímu hustému překryvu záběrových zubů v koruně pláště. Hrany záběrových zubů jsou zaobleny u obou nových dezénů, průjezdy mezi plodinami jsou tak mnohem méně agresivnější vůči rostoucí úrodě.

Dezén Tractor70 je robustní dezén, který je zkonstruovaný pro vyšší efektivitu práce. Kombinace vyššího zátěžového indexu a maximální povolené rychlosti v indexaci D (do 65 km/h) z něj činí ideální řešení pro všechny typy zemědělských operací. Díky rychlosti do 65 km/h jej zákazník může používat pro rychlejší transporty po silnici. Naopak pro klasické polní práce se nabízí možnost regulace tlaku o 0,3 baru při zachování nosnosti jako u standardní rychlostní indexace B, tj. do rychlosti 50 km/h. Zákazník tak může posunout benefity tohoto pláště ještě o kus dál – a využívat přínosů většího záběru a menšího utužení půdního podloží.

Produktové portfolio radiálních zemědělských plášťů, které Continental plánuje v průběhu dvou let uvést na trh, čítá celkově více než sto rozměrů. Po 70 a 85profilových pláštích přijde na řadu profilová řada 65, na kterou naváží kombajnové, manipulátorové a kultivační pláště.

Autor: Magda Nagy
Foto: Continental, Shutterstock

Tématické tagy

Tématické obory

Nové

Agritalia představuje svou řadu traktorů AGRICUBE na českém trhu

Zveřejněno 18.6. Agritalia je tradiční výrobce zemědělských traktorů patřící do skupiny CARRARO Groupe. Specializuje se zejména na vývoj a výrobu viničních a sadových traktorů v segmentu 75-105 HP. O vysoké kvalitě vyráběných traktorů svědčí i dlouhodobá spolupráce… jít na článek

Jezdím na vlastní palivo: Biopaliva a další alternativy pro zemědělské stroje

Zveřejněno 19.6. Bionafta či přímo surový rostlinný olej byly dosud „klasická“ alternativní paliva pro zemědělské motory. Dnes se nabízejí i další možnosti – zemní plyn, bioplyn, syntetická paliva, alkoholová paliva a elektropohony. Vzhledem k zvyšujícím se nárokům… jít na článek

Představení teleskopických manipulátorů MANITOU NewAg

Zveřejněno 15.6. Modelová řada teleskopických manipulátorů MANITOU NewAg – stroje pro nové zemědělství – vychází ze zkušeností předchozí úspěšné řady strojů MANITOU a doplňuje ji o mnoho inovativních prvků. Hlavním cílem konstruktérů bylo mimo jiné zvýšení komfortu… jít na článek