Continental: Zemědělské pneumatiky nabité inovacemi

Zveřejněno: 5. 1.

Continental, který je mimo jiné i dodavatelem komponentů a systémů pro zemědělské prvovýrobce, už začátkem minulého roku avizoval zahájení výroby zemědělských plášťů. Řada produktů pro zemědělce pod značkou Continental – jako například traktorové gumové pásy, pásové dopravníky, převodovky, senzory nebo systémy pro řízení výfukových plynů - bude rozšířená o další sortiment – pneumatiky. Continental zemědělcům nabídne komplexní řešení pro vyšší výkonnost - při zachování šetrnosti k životnímu prostředí a udržitelnosti zdrojů.

Continental: Zemědělské pneumatiky nabité inovacemi

Continental navazuje na tradici výroby zemědělských plášťů, které vyráběl až do roku 2004. Výroba nových zemědělských produktů je v jednom z koncernových výrobních závodů v portugalském městě Lousado. Investice do nové výrobní haly ve výši více než 1,3 mld. Kč ve spojení s motivovaným a zkušeným výrobním týmem dává jasný signál, že produkty Continental jsou produktem plné inovací. Přímo v novém výrobním závodě vzniklo speciální zkušební a vývojové centrum pro inovace výhradně zemědělských plášťů – s důrazem na maximální výkonnost výrobků.

Jako první vstupují na náš trh dezény s označením Tractor85 a Tractor70. Už z názvu je patrné, že jde o zástupce 85 a 70profilové řady. Konstrukéři si velmi dobře uvědomují aktuální trendy v zemědělství, kterými jsou zejména rostoucí rychlost a váha strojů a také neustále se zvyšující výkon.

Dezén Tractor 70
Dezén Tractor 70

Tomu se podřizuje i konstrukce plášťů Continental. Charakteristickým znakem obou zcela nových dezénů je inovovaná patka a nová technologie kostry pláště. Materiálová skladba patky je specifická větším množstvím použitého materiálu – pro lepší dosednutí patky a její fixaci na ráfek jsou použity zcela nové materiály. Pro kostru pláště jsou použita nová nylonová vlákna s vyšším počtem spirál. Proti klasické textilní konstrukci je tak kostra lépe připravena snášet každodenní realitu, kdy i při extrémním nárazu na cizí předmět lépe absorbuje energii nárazu.

Dezén Tractor85 nastavuje nové standardy u 85profilových plášťů. Je to univerzální dezén pro široké spektrum využití – od polních prací po jízdu po silnici. Mimo jiné je velmi šetrný k travnatému podloží – díky vnitřnímu hustému překryvu záběrových zubů v koruně pláště. Hrany záběrových zubů jsou zaobleny u obou nových dezénů, průjezdy mezi plodinami jsou tak mnohem méně agresivnější vůči rostoucí úrodě.

Dezén Tractor 85
Dezén Tractor 85

Dezén Tractor70 je robustní dezén, který je zkonstruovaný pro vyšší efektivitu práce. Kombinace vyššího zátěžového indexu a maximální povolené rychlosti v indexaci D (do 65 km/h) z něj činí ideální řešení pro všechny typy zemědělských operací. Díky rychlosti do 65 km/h jej zákazník může používat pro rychlejší transporty po silnici. Naopak pro klasické polní práce se nabízí možnost regulace tlaku o 0,3 baru při zachování nosnosti jako u standardní rychlostní indexace B, tj. do rychlosti 50 km/h. Zákazník tak může posunout benefity tohoto pláště ještě o kus dál – a využívat přínosů většího záběru a menšího utužení půdního podloží.

Produktové portfolio radiálních zemědělských plášťů, které Continental plánuje v průběhu dvou let uvést na trh, čítá celkově více než sto rozměrů. Po 70 a 85profilových pláštích přijde na řadu profilová řada 65, na kterou naváží kombajnové, manipulátorové a kultivační pláště.

Kontakty:
Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628, 765 02 Otrokovice
Tel.: +420 577 512 567
E-mail: marketing (zavináč) barum (tečka) cz
http://www.continental-pneumatiky.cz/osobni
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Magda Nagy
Fotografie: Archiv firmy
Stránky agrojournal.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)