Dnes je 25.5. – svátek slaví Viola

Kleber rozšiřuje použití své technologie 100% Butyl

Zveřejněno: 12. 8. 2014

Společnost Kleber rozšiřuje použití své technologie 100% Butyl na celou řadu duší pro zemědělské pneumatiky. Tato technologie nabízí na polích za všech okolností celkově lepší účinnost.

Coby hlavní hráč ve světě zemědělství Kleber chápe, do jaké míry hrají všechny vlastnosti pneumatiky – součásti kola, včetně těch, které se mohou zdát zjevné nebo bezvýznamné, životně důležitou roli pro zemědělské provozy. Nemá například smysl mít nejlepší zařízení vybavené nejlepšími pneumatikami, pokud není plně zaručena odolnost proti úniku vzduchu. Zemědělci ví, že duše hraje nezastupitelnou roli v úspěšné zemědělské produkci a očekávají od duší tolik, co od zbytku svých zařízení, zejména pak bezpečnost, univerzálnost a klidnou mysl.

Jedinečné vlastnosti duše s technologií 100% Butyl

Kleber jako jediný výrobce kompletní řady obsahující technologii 100% Butyl1) vyvinul duši se skutečně jedinečnými vlastnostmi.

  • Nejlepší odolnost proti úniku na trhu. Kleber duše s technologií 100% Butyl nabízí odolnost proti úniku vzduchu o 18 až 47 % větší než ostatní produkty na trhu2) a eliminuje tak nutnost neustále upravovat tlak v pneumatikách, čímž umožňuje farmářům pracovat bezpečně i při nízkém provozním tlaku.
  • Nejsilnější duše na trhu. Duše zemědělské pneumatiky Kleber je o 5 až 34 % silnější než u ostatních předních produktů na trhu3) a nabízí zvýšenou odolnost proti opotřebení a propíchnutí.
  • Nejlepší odolnost proti protržení na trhu. Nová duše zemědělské pneumatiky Kleber vyrobená za použití technologie 100% Butyl má míru protržení o 44 až 49 % nižší než ostatní přední produkty na trhu4). Díky tomu vydrží déle a je lépe schopna překonat nástrahy tlaku a deformace způsobené zátěží. Navíc je duše navržena pro pneumatiky, při jejichž výrobě je využívána technologie IF a VT, protože se přirozeně přizpůsobí jejich vyššímu vychylování. A v neposlední řadě je jednodušší pneumatiky montovat a demontovat.

Efektivní řešení potřeb zemědělců

Vnitřní duše zemědělských pneumatik Kleber 100% Butyl jsou mimořádně kvalitní a mají vynikající vlastnosti, které představují pro zemědělce efektivní řešení jejich nejdůležitějších potřeb:

  • Větší záběr velmi silných traktorů. Při obdělávání půdy a další pracích na poli zemědělci přenášejí veškerou sílu traktoru na půdu, a to i v případě nejnovější generace strojů. Pro tento typ použití, který je technicky velmi omezující, je zapotřebí velmi kvalitní duše, která zajistí perfektní odolnost proti vodě, zaručí tlak při velmi malém množství vzduchu a vydrží i velmi náročné podmínky. Díky své mimořádné kvalitě snižuje duše Kleber 100% Butyl riziko vypuštění způsobené opotřebením ráfku pneumatiky a zároveň chrání ráfek proti korozi a zvyšuje odolnost pneumatiky proti chemikáliím v případě, že tekutina obsahuje nemrznoucí prvky nebo jiná aditiva.
  • Větší stabilita zařízení používaných na vinohradech. Duše zajišťují správné zatížení, které snižuje střed gravitace a zvyšuje stabilitu zařízení používaných na svazích vinic.
  • Celková větší spolehlivost. Ať již vyjíždějí s klidnou myslí poté, co se zařízení rozbilo, nebo s vědomím, že starý traktor sice jezdí na kolech, která začínají reznout, ale přesto odvede bezpečně svou práci, zemědělci ví, že robustnost a odolnost proti úniku jsou vlastnosti duše Kleber 100% Butyl, které jim umožní efektivnější provoz.

Duše řady Kleber 100% Butyl se mohou používat na téměř všech strojích používaných v zemědělství, včetně 90 % všech pneumatik pro řízené a hnací nápravy traktorů a kombajnů. Řada také pokrývá 46 % všech rozměrů pneumatik obsahujících technologie IF a VF technology.

Kromě toho Kleber nabízí jedinou duši s technologií 100% Butyl pro pneumatiky o rozměru 2,15 m.

Duše Kleber 100% Butyl se prodávají jednotlivě balené v kvalitní kartónové krabici, která zajišťují lepší ochranu v průběhu dopravy a také usnadňuje manipulaci. Je to právě smysl pro detail, díky kterému rozpoznáte společnost, která myslí na vás a vaše potřeby každý den.

Historie Kleberu

Historie Kleberu coby výrobce začala v roce 1911, i když jméno společnosti pochází z roku 1945, kdy společnost sídlila na Kléber Avenue v Paříži. Značka byla nejdříve spojována s jejich logem – psem v reklamě z roku 1935. Již od roku 1948 si Kleber vytvářel velmi úzké vazby se zemědělci díky svým vysoce kvalitním pneumatikám a rozsáhlé síti, která značce umožňuje nabízet místní služby, které má zákazník na dosah. Již od počátku jsou charakteristickým znakem pneumatik KLEBER tři žebra umístěná mezi bloky, díky kterým je možné pneumatiku na polích snadno identifikovat.

Značka Kleber, která je synonymem výkonu a inovace, nabídla zemědělcům první pneumatiku bez duše v roce 1951 a první radiální pneumatiku v roce 1970. Obě tyto inovace výrazně zlepšily pracovní podmínky zemědělců tím, že jim umožnily optimalizovat využití traktorů a dalších strojů.

Kleber je součástí Skupiny Michelin od roku 1981.

Autor: Daniel Cahel
Foto: Kleber

Tématické tagy

Tématické obory

Nové

Úbytek účinných látek znamená úbytek přípravků

Zveřejněno 23.9. Na mysli mám samozřejmě úbytek přípravků na ochranu rostlin (dále POR). Je s podivem, že se tak děje pouze v zemědělské oblasti. Nic podobného se neděje například v průmyslu farmaceutickém, ani kosmetickém. Přitom chemie v našich životech je… jít na článek

Je recyklování vyčištěných splaškových vod v závlahách potřebné a žádoucí?

Zveřejněno 19.9. V dnešní době se hodně řeší otázka recyklace odpadních vod. Jde o to zamezit poškozování vodních ekosystémů a zatěžování životního prostředí nežádoucími cizorodými látkami označovanými jako „prioritní polutanty“. Článek přináší přehled současného… jít na článek

Zajímavé exponáty z brněnských veletrhů

Zveřejněno 21.8. Největší veletrh ve střední Evropě vždy přinese pohled na nespočet techniky různých výrobců a značek. Pár zajímavých exponátů si přiblížíme v tomto článku, dalším se podrobněji budeme věnovat v samostatných reportážích v tomto vydání a v… jít na článek