Nakladače Kramer vstupují na český trh

06.09.2016

Od 1. 9. 2016 se stala společnost STROM PRAHA výhradním dovozcem zemědělských nakladačů a teleskopických manipulátorů, tradičního německého výrobce společnosti Kramer. Tento výrobce má více než 50 let zkušeností s výrobou nakladačů pro náročné podmínky stavebního průmyslu a proto se rozhodl nabídnout své produkty i zemědělcům. Stroje vynikají, kromě perfektního dílenského zpracování a vysoké spolehlivosti, i naprosto jedinečnou manévrovatelností a pohyblivostí. Klíčem k tomu je pro kolové nakladače naprosto unikátní konstrukce pevného rámu pro všechny modely nakladačů, včetně těch nejmenších. Zatáčení stroje tedy není prováděno kloubovou (dělenou) konstrukcí, ale všemi řiditelnými koly. Důsledkem je, že Kramery mají na rozdíl od kloubových nakladačů stále stejnou nosnost i během plného rejdu (těžiště se zatáčením nemění). Přednosti nakladačů Kramer doplňuje hustá obchodně-servisní síť STROM PRAHA, která Vám bude vždy po ruce. Přesvědčit se o kvalitách strojů Kramer na vlastní kůži může každý během Road Show, které budou probíhat ve všech regionech.

Každý zákazník si vybere

Kramer, to však nejsou pouze nakladače, ale i všestranné manipulátory. A to od těch nejmenších (nosnost 800 kg, 4 m dosahu) až po největší obry zvládající ty nejtěžší úkoly na farmě (nosnost 5,5 t, dosah 9 m). Jedná se o pracanty, kteří jsou zvyklí pracovat v těžkých podmínkách stavby, a každý si dovede představit, jak jsou stroje v tomto odvětví zatěžované. Všechny stroje mají již zmiňovaný pevný rám místo kloubové konstrukce, což slouží k perfektní stabilitě a neměnné nosnosti stroje při zatáčení. V povědomí zákazníků stále přetrvává názor, že stroje s kloubovou konstrukcí mají nejmenší poloměr otáčení. Avšak praxe hovoří jinak. Kramer má v průměru o 34 % menší poloměr otáčení než průměr konkurence a to už se počítá ve stájích, kůlnách, skladech a dalších místech s omezeným prostorem jako velký benefit.

V nabídce německého výrobce Kramer najdete kolové nakladače s revoluční konstrukcí pevného rámu, i všestranné manipulátory s nosností až 5,5t a zdvihem 9m.
V nabídce německého výrobce Kramer najdete kolové nakladače s revoluční konstrukcí pevného rámu, i všestranné manipulátory s nosností až 5,5t a zdvihem 9m.

Malí siláci

Nejmenší nakladače KL10.5 či KL12.5 jsou určeny například jako náhrada za dosud ve velké míře sloužící smykem řízené nakladače, oproti kterým vynikají především komfortem přístupu do kabiny, snížením opotřebení pneumatik a mnohem vyšší přepravní rychlostí. Naštěstí jsou pryč doby, kdy obsluze smykem řízených nakladačů v živočišné produkci padal „materiál” při nakládání odvozu za krk a ve stájích zůstávaly proto, že jsou obratné. Teď máte možnost sáhnout po Kramerovi.

Malé nakladače s osvědčenými motory Yanmar (známé z malých traktorů John Deere) o nosnosti od 500 kg do 950 kg s lopatou jsou velmi univerzální pracanti, kteří mohou být vybaveni výkonným čerpadlem pro pohon aktivního nářadí, tedy např. mulčovače, zametacího kartáče pro komunální použití, sněhové frézy a podobně. Přitom je možné je přepravovat i na vleku za větším autem.

I nejmenší nakladače Kramer řad KL10.5 A KL12.5. jsou univerzální pracanti, kteří zvládnou hodně práce.
I nejmenší nakladače Kramer řad KL10.5 A KL12.5. jsou univerzální pracanti, kteří zvládnou hodně práce.

Nakladače pro nejtěžší podmínky

Jak už bylo řečeno, nakladače Kramer jsou původem navrženy pro stavebnictví, tedy snesnou i těžké podmínky při zachování maximálního komfortu obsluhy. Využívají agregáty značky Deutz a Kohler (záruka 4 roky nebo 4 000 mth!). Vlajkovou lodí je KL35.8T, který má v základu rychlost 40 km/hod, motor o výkonu 74 kW, dosah teleskopického ramene je 4,5 metru a s lopatou o 1,5 m3 má nosnost 2,25 tuny. To tedy bohatě postačí na nakládání všech dopravních prostředků, ať už nakládáte zrní, mrvu, balíky či připravujete krmnou směs pro dobytek. Oproti manipulátoru máte výhodu především v obratnosti (malý rozvor), velikosti kabiny (srovnatelná se středním traktorem) a výhledu.

V podobném duchu se nesou parametry i dalších, větších bratrů zmíněných malých nakladačů, kteří převyšují konkurenci nepřebernou paletou volitelné výbavy. Za všechny je třeba uvést např. teleskopicky výsuvné rameno, klimatizaci, vzduchové sedadlo, v základu dodávané hydraulické jištění připojeného nářadí či zadní homologovaný závěs se soustavou vzduchových brzd, které umožňují dopravu např. hnojiva či osiva pro pohodlnou dopravu na pole k secím strojům (pro přívěs o hmotnosti až 14 tun!). Tím je tedy ušetřen jeden traktor pro dopravu, protože nakladač Kramer se obslouží sám. To vše je však jen zlomek toho, co svému majiteli Kramer nabídne.

I v nejtěžších podmínkách si snadno poradí KRAMER KL35.8T.  Svou využitelnost navíc posouvá díky široké paletě volitelné výbavy, kde najdete i homologovaný závěs se vzduchovými brzdami.
I v nejtěžších podmínkách si snadno poradí KRAMER KL35.8T. Svou využitelnost navíc posouvá díky široké paletě volitelné výbavy, kde najdete i homologovaný závěs se vzduchovými brzdami.

Neváhejte a navštivte nás na některých z našich akcí, kde si nakladače můžete vyzkoušet a přesvědčit se o kvalitách nakladačů Kramer. Pokud chcete získat více informací, kontaktujte svého prodejce STROM PRAHA a.s., zástupce společnosti Daňhel Agro či další dealery zelených nakladačů.

Autor: Adam Bauer (Produktový specialista, STROM PRAHA )
Stránky agrojournal.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)